Vize společnosti

Ubytování je jedna z nejstarších služeb na světě, a i v budoucnosti to bude něčím, co bude vždy potřeba. Vždyť skoro polovinu našeho života prospíme. A když nechceme nebo nemůžeme spát a pobývat doma, u rodiny nebo u známých, nezbývá než si ubytování zaplatit. Na výběr je široká paleta různých druhů, od luxusních hotelů až po pouštní stany. Když si za ubytování zaplatíme, očekáváme, že o nás bude dobře postaráno, že nás přivítá vlídná obsluha, pokoje budou čisté s potřebným vybavením, a že nás nebude nic rušit a budeme si moci dopřát odpočinku, který je tak důležitý.

Vnímáme jako samozřejmost, že se na nás všichni budou usmívat, a že si budeme moci v zaplaceném ubytování dělat to, co chceme. Často ale zapomínáme, že personál má s naším pobytem spoustu práce. Musí pokoje vždy perfektně uklidit a připravit, zajistit dostatečné množství rezervací, aby měl provoz vůbec smysl, komunikovat s hosty, řešit stížnosti a různé požadavky a spoustu dalších věcí. Není to vůbec jednoduché a často je to velmi psychicky i fyzicky náročné.

Díky naším vlastním zkušenostem s hotelovým provozem jsme se rozhodli provozovatelům ubytovacích zařízení pomoci. Když se tak skvěle starají o své hosty, kdo pomůže jim samotným, a bude se o ně starat tak perfektně jako oni o své hosty? Naší vizí je pomáhat s hotelovým provozem a automatizovat rutinní agendu tak, aby provozovatelé ubytovacích zařízení měli více času na své hosty, zájmy, rodiny a přátele.

 

Digitální revoluce

Rapidní nástup technologií a globální propojení sebou přínáší spoustu výhod. Člověk si nyní může na dvě kliknutí objednat taxi, hotel nebo se spojit s kýmkoli na světě. Robotizace má však ale i své stinné stránky. Starší generace, které s technologiemi nevyrostli je neumí používat a často díky tomu nejsou schopnit těžit z jejich benefitů a jejich podniky tak zůstávají pozadu oproti konkurenci. Dalším problémem je prohlubující se propast mezi rozvinutými a rozvojovými zeměmi. Siesta Solution se snaží vytvářet jednoduše použitelné technologie, které jsou uživatelsky přívětivé pro všechny uživatele. Vzděláváme naše klienty v oblasti technologií a díky propojení lokálních provozoven v méně rozvinutých zemích s globálními cestovními kanály pomáháme rozvoji turismu, přinášíme tržby a vytváříme pracovní pozice i v místech, kde se jinak těžko hledá práce.

Práce budoucnosti

S nástupem digitální revoluce začalo ubývat rutinní práce, kterou je možné automatizovat. Opakované úkony jsou čím dál častěji vykonávány stroji a někteří lidé tím přicházejí o práci. Na druhé straně vznikají nové pracovní pozice jejichž náplní je programování software a robotů, jejich konfigurace a školení personálu, který je obsluhuje. Této práce bude jen a jen přibývat. Výhodou těchto prací je, že je možné je vykonávat kdekoli, stačí mít počítač a připojení k internetu a můžete komunikovat s lidmi po celém světě a obsluhovat různé nástroje na dálku.

V Siesta Solution jsme si těchto změn plně vědomi, většina z nás pracuje na počítači, a proto není nutné aby jsme každý den dojížděli za prací. Kromě práce v homeoffice jsou mezi námi i kolegové, kteří cestují po světě a pracují z různých míst. Říká se jim digitální nomádi a jedná se o nový fenomén, který vyplývá z toho, že člověk se nemusí kvůli práci zdržovat na jednom místě.

Jsme hrdí na to, že naše společnost je oproti globálním korporacím mnohem svobodnější, že je možné pracovat prakticky odkudkoli a často i kdykoli, a že jsme moderní firmou která nabízí řešení pro ty, kteří chtějí využít všech možností dnešní doby a zároveň pomáhat lidem se zlepšovaním jejich každodenní agendy.

Sdílení zkušeností

V dnešní informační době často dochází k rychlým inovacím a změnám. Už nestačí rutinně opakovat stejnou sekvenci úkonů, ale je potřeba se vzdělávat, zlepšovat procesy a používat nové metody. Náš tým odborníků na hotelnictví, technologie a řízení firem, který má v součtu dekády zkušeností a sleduje nejnovější trendy, disponuje potřebnými znalostmi a rád se o ně dělí. Organizujeme vzdělávací přednášky v různých regionech a připravujeme snadno pochopitelné prezentace o nejnovějších trendech a odzkoušených metodikách. Tyto přednášky jsou zcela zdarma a vždy po nich následují diskuze, ve kterých můžou jednotliví účastníci sdílet svoje myšlenky s námi nebo ostatními účastníky.

Náš příběh

Začali jsme ve vlastním hotelu. Řešili jsme, jak ulevit přetíženým recepčním, jak předejít zmatkům a overbookingům, jak efektivně prodávat na vlastním webu a zároveň na více prodejních kanálech. Stále jsme hledali způsoby, jak automatizovat rutinní činnosti a zmenšit množství práce všude, kde to bylo možné. A proto jsme vyvinuli vlastní software Siesta Extranet. Chtěli jsme si ušetřit práci a zároveň maximalizovat zisk. Během krátké doby se nám podařilo navýšit zisk o 30% a získat lepší hodnocení než Hilton.

Získali jme cenné zkušenosti a know-how. Když jsme usnadnili život sobě, chceme nyní naše řešení a znalosti nabídnout i ostatním. Proč se nepodělit, když to dává smysl? Potěšilo nás, že o náš produkt i naši společnost začali brzy projevovat zájem investoři, klienti i lidé, kteří s námi chtěli pracovat.

V průběhu času jsme vyrostli ve firmu která působí po celém světě. Rozšířili jsme nabídku našich produktů a navázali strategická partnerství. Začali jsme působit i v dalších odvětvích a vznikly nové projekty a firmy. Z jednoho hotelu tak vznikl holding komplementárních projektů které se navzájem podporují.  Náš tým se skládá z expertů z oblastí hotelnictví, programování, managementu, marketingu, prodeje, podpory, designu, copywritingu a jiných a všichni se těšíme na to, jak bude náš příběh pokračovat.

 

Proč Siesta Solution ?

Název Siesta Solution (překlad: řešení pro siestu - spánek po obědě) obsahuje naší vizi v tom smyslu že Siesta Solution je řešením pro příjemný život a podnikání bez zbytečného stresu.